Konkursy literackie

Rzeszów

Preambuła statutu ZLP


Związek Literatów Polskich jest zawodową organizacją pisarzy. Jego członkowie, w swojej twórczości i działalności, nawiązują do humanitarnych tradycji myśli ogólnoludzkiej, które w kulturze polskiej zawsze były zespolone z troską o dobro kraju i narodu. Kontynuacja tych tradycji oraz wszechstronny rozwój współczesnej literatury polskiej stanowią przedmiot starań i pracy wszystkich członków i władz Związku Literatów Polskich.



Związek Literatów Polskich

Menu


Konkursy literackie 2022



Wyróżnienie dla Marii Stefanik w Mazowieckim Konkursie Literackim

W XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Mazowieckiego w Przasnyszu organizowanym pod hasłem: „Twierdzą nam będzie każdy próg”, wyróżnienie za zestaw wierszy otrzymała Maria Stefanik – poetka z Żarnowca.

Według zasad tegorocznego regulaminu, utwory miały nawiązywać do przesłanek:
- patriotyzmu i odpowiedzialności za losy Ojczyzny,
- tragizmu i okrucieństwa wojny w kontekście wydarzeń na Ukrainie,
- twórczości i postaci Marii Konopnickiej.

W załączeniu: pamiątkowy dyplom, almanach wierszy i utworów prozatorskich nagrodzonych laureatów, jeden z wierszy autorskich.


(Red)


 

 

Konkursy literackie

Protokół z posiedzenia jury LI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Pocka


Nagrodzony zestaw wierszy


W 2022 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Twórców Ludowych ogłosił w formule otwartej LI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Pocka. Na konkurs nadesłano 92 zestawy poetyckie i 47 prozatorskich. W dniu 26 października 2022 roku w Lublinie jury obradujące w składzie: prof. dr hab. Jan Adamowski, mgr Halina Kosienkowska-Ciota, mgr Katarzyna Kraczoń (sekretarz konkursu), dr Donat Niewiadomski (przewodniczący jury) I nagrodę w dziedzinie poezji przyznało Teresie Parynie („Grań”) za zestaw. Nagrodę II otrzymali: Ewa Jowik („Modraszka”), Florianna Kiszczak („Wiśnia1”), Wanda Łomnicka-Dulak („Pamięć”) za zestawy wierszy oraz Elżbieta Wójtowicz („Czeremcha”) za utwory Czas kładzie i Ku jesieni. Nagrodę III za zestawy uzyskali: Agnieszka Drążek („Złota jabłonka”), Mirosław Puszczykowski („Dziewczynka bez zapałek”), Regina Sobik („Kamratka”). Wyróżnieniami w poezji uhonorowano: Grzegorza Baczewskiego („Wiejski filozof”) za zestaw, Małgorzatę Borzeszkowską („Poczekam”) za wiersze Oczekiwanie i Modlitwa zielna, Magdalenę Dryl („Powrót do korzeni”) za utwory Jesienny bukiet oraz Letnie strofy, Zdzisława Drzewieckiego („Koryfeusz”) za zestaw, Krystynę Gudel („Las”) za liryki Stół i O mojej ziemi, Krystynę F. Hendzel („Olszyna”) i Krystynę Igras („Dąb”) także za zestawy, Annę Jabłońską („Cztery pory roku”) z wiersz Koniec lata, Marka Klamczyńskiego („Klon”), Ewelinę Kuśkę (Mazurek”), Katarzynę Mańkę-Malarę („KMM”), Zdzisława Purchałę (Nestor”), Zofię Roj-Mrozicką („Skorusa”) – za zestawy, Marka Szewczyka („Pisakowy dziadek”) za Sonatę karpacką oraz Donatę Witkowską-Kowal („Szalinówka”) również za zestaw. Jury przyznało także nagrodę specjalną Urszuli Krajewskiej-Szeligowskiej („Pochyła jabłoń”) za wiersz Lutnia i śpiewak poświęcony patronowi konkursu.

 

 

 

Konkursy literackie

Konkurs Literacki „O kwiat tulipanowca”


REGULAMIN


Zaproszenie do konkursu

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Czudeckiej oraz Zespół Szkół w Czudcu ogłaszają Konkurs Literacki „O kwiat tulipanowca”

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Pogórza Strzyżowskiego - w tym gminy Czudec - wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, troska o język ojczysty oraz popularyzacja działań twórczych i promocja talentów.

Termin nadsyłania prac do 30 maja 2022 r.



 

 

 

 

Konkursy literackie

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O kwiat dziewięćsiła” 2022


REGULAMIN


Zaproszenie do konkursu

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O kwiat dziewięćsiła” Skomielna Czarna 2022, pod patronatem Wójta Gminy Tokarnia a organizowanego przez Stowarzyszenie Radia Ain Karim Dobra Fala w Skomielnej Czarnej.



 

 

 

Konkursy literackie

 

Związek Literatów Polskich