Konkursy literackie

Rzeszów

Preambuła statutu ZLP


Związek Literatów Polskich jest zawodową organizacją pisarzy. Jego członkowie, w swojej twórczości i działalności, nawiązują do humanitarnych tradycji myśli ogólnoludzkiej, które w kulturze polskiej zawsze były zespolone z troską o dobro kraju i narodu. Kontynuacja tych tradycji oraz wszechstronny rozwój współczesnej literatury polskiej stanowią przedmiot starań i pracy wszystkich członków i władz Związku Literatów Polskich.Związek Literatów Polskich

Menu


Konkursy literackie 2020Konkurs pod hasłem „Czytany obraz”.


Izabela Zubko - konkurs - Czytany obraz


W dniu 14 października 2020 roku, podczas wystawy malarstwa Romualda Kułakowskiego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie pod hasłem „Czytany obraz”. Organizatorem tego wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie wraz z Grupą Poetycką Gustawa Czerwika, działającą przy bibliotece w ramach Akademii Słowa.
Poeci, zainspirowani obrazami Romualda Kułakowskiego, nadsyłali do oceny ekfrazy. Jury przyznało trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia, w tym wyróżnienie dla członka naszego oddziału – Izabeli Zubko.

 

 

Konkursy literackie

XVIII Międzynarodowy Konkurs im. Ks. Kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.


Izabela Zubko - konkurs - Mszana Dolna


18 października 2020 roku został rozstrzygnięty XVIII Międzynarodowy Konkurs im. Ks. Kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Na tegoroczną edycję wpłynęło 255 zgłoszeń literatów z kraju i zagranicy. Jury w składzie Ks. Janusz Kozłowskie (poeta, literat, krytyk literacki), Władysława Anna Jamróz (poetka, pisarka, dziennikarka) oraz Agnieszka Sasal (filolog, dyrektor SP im. W. Orkana w Porębie Wielkiej) przyznało nagrody i wyróżnienia w 3 kategoriach: „Poezja”, „Proza”, „Wspomnienia”. Miło nam podzielić się informacją, że I miejsce w kategorii „Poezja” zajęła Izabela Zubko, członek naszego oddziału, która przesłała do oceny zestaw 3 wierszy o tematyce Maryjnej.
Wydarzenie to odbyło się pod patronatem „Dziennika Polskiego”.

 

 

 

Konkursy literackie

Konkurs Poetycki "O Pióro Pegaza 2020"


REGULAMIN


Karta zgłoszenia (osoba niepełnoletnia)

Karta zgłoszenia (osoba pełnoletnia)


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w Konkursie Poetyckim "O Pióro Pegaza 2020"
Tematem konkursu jest napisanie wiersza związanego z postacią lub twórczością Jerzego Pleśniarowicza - poety i animatora życia kulturalnego w Rzeszowie

Termin nadsyłania prac: 31 października 2020 r. 

 

 

 

Konkursy literackie

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O kwiat dziewięćsiła” 2020


REGULAMIN


Zaproszenie do konkursu

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O kwiat dziewięćsiła” Skomielna Czarna 2019, pod patronatem Wójta Gminy Tokarnia organizowanego przez Stowarzyszenie Radia Ain Karim Dobra Fala w Skomielnej Czarnej. 

 

 

 

Konkursy literackie

VIII Ogólnoposki Konkurs Poetycki im. Stanisławy Kopiec "O lubeński dzwon"


REGULAMIN


Karta zgłoszenia - niepełnoletni

Karta zgłoszenia - pełnoletni


Zaproszenie do udziału w konkursie

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Gmina Lubenia startuje z VIII Ogólnoposkim Konkursem Poetyckim im. Stanisławy Kopiec "O lubeński dzwon" Zapraszamy do udziału w konkursie poświęconemu pamięci poetce Stanisławie Kopiec. 

 

 

 

Konkursy literackie

IX Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej dla uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych „Gdy słowa dojrzewają”


REGULAMIN


Zaproszenie do udziału w IX Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej dla uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych „Gdy słowa dojrzewają”

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych Podkarpacia – zwłaszcza z powiatu niżańskiego, stalowowolskiego oraz powiatów sąsiednich. Mogą w nim wziąć udział jednak także i uczniowie spoza województwa podkarpackiego, jeśli dotrą do informacji o nim, albowiem nie będzie on szczególnie nagłaśniany poza naszym województwem. 

 

Konkursy literackie

 

Związek Literatów Polskich